Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. Cookies) skirtus sklandžiam svetainės veikimui, kurie apie Jus nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus atpažinti ir yra ištrinami Jums uždarius naršyklę.
Naujo būsto įsigijimas – svarbus žingsnis žmogaus gyvenime, lemiantis tolimesnius jo gyvenimo etapus. Kiekvieno mūsų gyvenimas nuolat kinta: keičiasi finansinė padėtis, šeimyninis statusas, keičiame darbus, kraustomės iš vieno miesto į kitą ir t.t. Atitinkamai, pasikeitus tam tikroms gyvenimo sąlygoms, keičiame ir savo gyvenamąjį būstą. Kokie ženklai ir aplinkybės signalizuoja, jog laikas pagalvoti apie naujo būsto įsigijimą?
Gyvenimo sąlygų pasikeitimas
Vienas pagrindinių veiksnių, įtakojančių žmogaus sprendimą ieškoti naujo būsto, yra esminiai pokyčiai asmeniniame gyvenime. Šie pokyčiai gali būti:
Savarankiško gyvenimo pradžia – pradėję savarankišką gyvenimą, jaunuoliai patys ar su tėvų pagalba nusprendžia įsigyti nuosavą būstą. Šis sprendimas leidžia taupyti nuomai skirtus finansus, bei kaupti kapitalą ateičiai.
Šeimos statuso pasikeitimas – susiradus gyvenimo partnerį, sukūrus šeimą ar planuojant šeimos pagausėjimą, dažnai pradedama galvoti apie erdvesnio būsto įsigijimą, kad kiekvienas šeimos narys naujuose namuose jaustųsi patogiai.
Darbiniai pokyčiai – naujas darbas kitoje miesto dalyje ar net kitame mieste gali paskatinti pagalvoti apie būsto arčiau naujos darbovietės įsigijimą, siekiant sumažinti kelionės laiką ir išlaidas.
Finansinės padėties pokyčiai – kylant karjeros laiptais ir gerėjant finansinei padėčiai, dažnai pradedama galvoti apie gyvenimo sąlygų pagerinimą, įsigyjant erdvesnį būstą, naują butą patogesnėje miesto dalyje ar panašiai.
Gyvenimo aplinkybių pasikeitimas – kai užauga vaikai arba išsiskiria partneriai, arba dėl kitų aplinkybių sumažėja gyventojų skaičius namuose, žmonės irgi linkę keisti būstą – į mažesnį, kompaktiškesnį, taupantį sąnaudas.
Dabartinio gyvenamojo būsto nusidėvėjimas
Ilgesnį laiką gyvenant bute ar name, ilgainiui šis būstas nusidėvės ir reikės planuoti remonto išlaidas. Jei dabartinis gyvenamasis būstas yra senos statybos, prastesnės energetinės klasės ar reikalauja didelių, esminių remonto išlaidų, tuomet reikėtų pagalvoti, ar verta investuoti į dabartinio būsto remontą, ar verčiau būstą parduoti ir įsigyti naujos statybos ir didesnio energetinio efektyvumo būstą. Nauji butai gali būti geras ilgalaikis sprendimas – ši investicija laikui bėgant atsipirks ir padės sutaupyti nemažai finansinių kaštų.
Investavimo galimybių atsiradimas
Naujo būsto įsigijimas gali būti ne tik dabartinių gyvenimo sąlygų pagerinimo, bet ir ilgalaikis investicinis sprendimas. Jei turite galimybę įsigyti būstą rinkoje, kurioje būsto kainos yra stabilios, ar sparčiai kyla, tuomet tai gali tapti puikia investicija ir ateityje generuoti stabilias pajamas.
Noras keisti gyvenimo būdą
Keičiantis asmeniniams ar šeimos poreikiams, ypatingai augant vaikams, žmonės dažnai pradeda galvoti apie gyvenamojo būsto keitimą. Naujas būstas arčiau vaikų darželių, mokyklų ar laisvalaikio praleidimo vietų, kasdienio apsipirkimo prekybos centrų dažnai būna logiškas ir teisingas sprendimas, padedantis taupyti laiką bei transporto išlaidas.
Kitos priežastys
Nekilnojamojo turto rinka ir jos svyravimai, noras įsikurti arčiau tėvų ar giminių, naujų patrauklių rajonų mieste atsiradimas ar kiti veiksniai gali įtakoti sprendimą keisti gyvenamąjį būstą. Svarbu į tai atkreipti dėmesį ir ieškoti sprendimų, kurie padėtų pagerinti dabartinio gyvenimo kokybę ir gerą savijautą.
Žingsniai, padedantys pasiruošti būsto įsigijimui
Jei nusprendėte, kad laikas įsigyti naują būstą, verta nuodugniai apgalvoti šį sprendimą ir atlikti keletą pasiruošimo žingsnių:
Finansinio plano paruošimas – labai svarbu atsakingai planuoti šeimos biudžetą, įvertinti turimas nuosavas lėšas bei sumą, kurią galima skirti naujam būstui, arba įvertinti galimybes imti paskolą naujam būstui įsigyti.
Rinkos apžvalga – prieš įsigyjant būstą, verta detaliau išanalizuoti dabartinę nekilnojamo turto situaciją bei tendencijas, įvertinti tos miesto dalies, kurioje yra būstas, privalumus bei trūkumus, paieškoti informacijos ir susidaryti nuomonę apie jau pastatyto ar statomo būsto kokybę. Surinkus kuo daugiau vertingos informacijos, šis svarbus žingsnis bus labiau apgalvotas, logiškas ir pagrįstas.
Konsultacijos – prieš įsigyjant būstą, verta pasikonsultuoti su nekilnojamojo turto agentu ar kitu specialistu, kuriam NT pardavimas yra kasdieninė veikla. Toks specialistas gali pateikti teisingų įžvalgų, kurios padės priimti teisingą sprendimą.
Apibendrinimas
Nors būsto keitimas yra labai atsakingas ir svarbus žingsnis, tačiau nereikėtų jo baimintis – ramiai apsvarsčius ir įsivertinus šį sprendimą, toks gyvenimo pokytis atneš ilgalaikius teigiamus rezultatus. Planuojant šį pasikeitimą, atsižvelkite į savo finansinę padėtį, savo ir šeimos poreikius bei rinkos sąlygas – tai padės priimti gerai apgalvotą sprendimą, kada laikas pagalvoti apie naujo būsto įsigijimą.