Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. Cookies) skirtus sklandžiam svetainės veikimui, kurie apie Jus nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus atpažinti ir yra ištrinami Jums uždarius naršyklę.
Vis daugiau žmonių, įsigijusių naujus namus, iš karto juose projektuoja ir darbo zonos erdvę. Darbas iš namų tampa neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalimi – pandemijos laikotarpiu atrasta galimybė dirbti nuotoliniu būdu sėkmingai prigijo ir tapo daugelio žmonių kasdienybe, įtin taupančia laiką. Tad tinkamas darbo zonos įrengimas namų erdvėje tampa labai aktualus.
Nesvarbu, ar jūsų gyvenamoji erdvė yra erdvus namas, ar nedidelis būstas – visur galima suplanuoti patogią ir funkcionalią darbo zoną, kuri gali gerokai pagerinti darbo kokybę ir padėti palaikyti pusiausvyrą tarp darbo ir laisvalaikio. Šiame straipsnyje pateikiame patarimus, kaip efektyviai susikurti darbo vietą namuose, kad darbas nuotoliu būtų sėkmingas ir produktyvus.
1. Tinkamas darbo zonos vietos pasirinkimas
Darbo zona namuose turėtų būti gerai apgalvota. Gyvenant nedideliame būste, vietos gali būti mažai, tačiau tai neturėtų trukdyti įsirengti komfortišką kampelį darbui. Jei gyvenate naujame daugiabutyje, tikėtina, kad jūsų būstas suplanuotas moderniai, o tai palengvina erdvės paskirstymą.
Keletas idėjų:
- Išnaudokite nišas ar kampus. Net ir maža erdvė gali tapti darbo vieta, jei ją tinkamai įveiklinsite.
- Naudokite daugiafunkcinius baldus. Pavyzdžiui, stalas su integruotomis lentynomis padės sutaupyti vietos.
- Pasirinkite šviesią vietą. Natūralus apšvietimas yra svarbus koncentracijai, todėl darbo zoną stenkitės įrengti prie lango.
2. Tinkamas baldų pasirinkimas
Funkcionalūs baldai yra kiekvienos darbo vietos pagrindas! Dirbti turi būti malonu ir patogu, o Jūsų laikysena sėdint turi būti taisyklinga. Patogus stalas ir ergonomiška kėdė yra būtinybė, norint dirbti nuotoliniu būdu.
- Ergonomiška kėdė. Rinkitės kėdę su reguliuojamu aukščiu, atrama nugarai ir porankiais.
- Darbo stalas. Jei jūsų būstas nedidelis, rinkitės kompaktišką stalą su lentynėlėmis arba sulankstomą modelį, kuris neužima daug vietos, o esant poreikiui jį galima sulankstyti ir paslėpti. Pasidomėkite reguliuojamo aukščio stalais – reguliarus kūno padėties keitimas darbo metu yra palankus mūsų laikysenai ir sveikatai.
- Laikymo sprendimai. Naudokite dėžutes, lentynas ar stalčius smulkiems daiktams, kad darbo vieta būtų neapkrauta, liktų tvarkinga.
Renkantis būstą naujame daugiabutyje, nėra sudėtinga jį įrengti pritaikant šiuolaikiškus, modernius sprendimus ir parenkant baldus, atitinkančius jūsų poreikius ir estetiką.
3. Darbo vietos apšvietimas
Tinkamas apšvietimas yra esminis darbo vietos aspektas. Nepakankamas apšvietimas gali sukelti nuovargį ir sumažinti produktyvumą.
- Natūrali šviesa. Stenkitės, kad darbo zona būtų įrengta ten, kur yra daug natūralios šviesos. Darbo vieta turėtų būti įrengta šviesiausiame būsto kampe, kuo arčiau lango.
- Dirbtinis apšvietimas. Įsigykite kokybišką reguliuojamą stalinę lempą, kuri padės išvengti akių nuovargio vakarais. Jei esate dešiniarankis, tuomet šviesos šaltinį nukreipkite iš kairiosios pusės, kad rašant nuo rankos nekristų šešėlis ir papildomai nevargintų akių. Jei esate kairiarankis, tuomet dirbtinės šviesos šaltinį įrenkite iš dešinės pusės.
4. Privatumo svarba
Dirbant iš namų svarbu, kad darbo zona būtų atskirta nuo kitų erdvių, ypač jei gyvenate su šeima. Jei jūsų būstas nedidelis ir neturite galimybės darbo zonai skirti atskiro kambario, tuomet galima pagalvoti apie tokius sprendimus kaip širmos, lentynos ar užuolaidos, kurios sukuria privatumo pojūtį, padeda susikoncentruoti ir išlaikyti dėmesį.
5. Technologijos ir įranga
Nuotolinis darbas reikalauja tinkamos įrangos. Be kompiuterio ir gero interneto ryšio, įsitikinkite, kad turite:
- Patikimą elektros lizdų išdėstymą ir ilgintuvus.
- Ausines su mikrofonu, jei dažnai dalyvaujate virtualiuose susitikimuose.
- Kitą reikalingą įrangą (spausdintuvą, kompiuterio stotelę, serverį ar kt.
Gyvendami naujame daugiabutyje, galite tikėtis modernių elektros instaliacijų, kurios leis patogiai naudotis visa reikalinga technika.
6. Darbo zonos estetika ir tvarka
Estetiškai patraukli darbo vieta skatina produktyvumą ir leidžia jaustis patogiai. Įsirenkite sau malonią darbo erdvę:
- Dekoracijos. Minimalistinis dizainas yra tinkamiausias mažoms erdvėms. Naudokite subtilius elementus, pavyzdžiui, augalus ar neutralius sienų paveikslus, kurie sukurtų harmonijos jausmą. Ant stalo pasidėkite keletą mėgstamų daiktų, nuotraukų ar suvenyrų, kurie padėtų sukurti malonią atmosferą, leistų pailsėti ir nukreipti mintis pertraukų metu.
- Tvarka. Įsigykite laidų tvarkiklius ir organizavimo dėžutes, kad darbinė aplinka išliktų švari. Magnetinė ar kamštinė skelbimų lenta tai pat gali būti geras sprendimas, padedantis efektyviau organizuoti darbus. Dokumentų laikymui įsigykite stovus ar specialius dėklus.
7. Balanso tarp darbo ir poilsio užtikrinimas
Vienas didžiausių iššūkių dirbant iš namų yra atskirti darbą nuo asmeninio gyvenimo. Suplanuokite dieną taip, kad po darbo galėtumėte atsipalaiduoti. Taip pat labai svarbu tinkamai organizuoti darbo dieną: susiplanuokite privalomas pertraukas, kurių metu pakilkite iš darbo vietos, pasimankštinkite, pailsinkite akis, atsigerkite vandens ar užkąskite. Rūpinkitės savo sveikata ir tinkamu darbo bei poilsio režimu, kad liktumėte sveiki bei produktyvūs.
Patogi darbo vieta – misija įmanoma
Gerai įrengta darbo vieta namuose yra labai svarbus aspektas, norint produktyviai dirbti nuotoliniu būdu. Nesvarbu, ar gyvenate nedideliame būste, ar turite daugiau erdvės – pasitelkus kūrybiškumą ir planavimą bet kurioje erdvėje galite sukurti funkcionalią ir estetišką darbo zoną. Jei ieškote būsto, kuriame galėtumėte patogiai įsirengti darbo vietą, nauji daugiabučiai Kaune yra puikus pasirinkimas. Jie pasižymi moderniais sprendimais ir pritaikyta infrastruktūra, kuri palengvina kasdienybę bei suteikia galimybę gyventi patogiai bei sėkmingai kurti darbo bei poilsio balansą.